GÖTEBORG

HUVUDKONTOR  |  FÖRSÄLJNING  |  MONTERING | PÅBYGGNAD | REPARATION | SERVICE
fassi kontor göteborg

Alldeles bredvid Göta Älv i Göteborg ligger vårt huvudkontor som sköter försäljning, ekonomi och övrig administration.
Här utförs påbyggnadsmontering och vi har också en stor serviceavdelning för våra kranar och påbyggnader.
Vi tar även hand om reparation och service på övriga kran- och påbyggnadsfabrikat.

benny ljung fassi

Benny Ljung
VD | FÖRSÄLJNING
031-12 60 10 | benny@fassi.se

Peter Lange fassi

Fredrik Ärlebo
VICE VD | MARKNAD
031-12 40 83 | fredrik.arlebo@fassi.se

Peter Lange fassi

Johan Backström
FÖRSÄLJNINGSCHEF
031-12 40 84 | johan.backstrom@fassi.se

Peter Lange fassi

Örjan Siebing
FÖRSÄLJNING
031-12 62 24 | orjan@fassi.se

Peter Lange fassi

Andreas Appelgren
FÖRSÄLJNING
08-411 08 25 | andreas@fassi.se

Peter Lange fassi

Bosse Axelsson
FÖRSÄLJNING
031-12 62 25 | bosse.axelsson@fassi.se

Peter Lange fassi

Peter Lange
PRODUKTION
031-12 62 03 | lange@fassi.se

Peter Lange fassi

Patrik Bengtsson
RESERVDELAR
0771-71 30 31 | reservdelar@fassi.se

Peter Lange fassi
Thomas Garcia
SERVICE GÖTEBORG
031-12 60 11 | thomas@fassi.se
Peter Lange fassi

TEKNISK SUPPORT
0771-71 30 33 

FASSI SVERIGE AB
Marieholmsgatan 86
415 02 Göteborg

ÖPPETTIDER
Försäljning 7 – 17
Övrigt 7 – 16

Malmö

MONTERING | PÅBYGGNAD | REPARATION | SERVICE 

fassi kontor malmö

I Arlöv, norr om Malmö, utför vi montering av kranar och lastbilspåbyggnader.
Vi har dessutom en komplett serviceanläggning för våra egna kranar och lastbilspåbyggnader, men vi erbjuder även reparation och service på övriga kran- och påbyggnadsfabrikat.

Kjell Carlsson fassi

Kjell Carlsson
SERVICE  |  MONTERING
0404-307 70 | kjell@fassi.se

FASSI SVERIGE AB
AVD. MALMÖ
Arlövsvägen 23
232 35 Arlöv

ÖPPETTIDER
7 – 16

E-POST
kjell@fassi.se

VÄXEL
0771-71 30 30

VÄNERSBORG

PRODUKTION | MONTERING | PÅBYGGNAD | REPARATION | SERVICE | LACKERING
Fassi vänersborg lokal

Sydväst om Vänersborg finns vår tillverknings- och sammansättningsproduktion för våra påbyggnader.
Vi har tillgång till komplett anläggning för blästring och lackering

Kjell Carlsson fassi
Johannes Johansson
PRODUKTION
johannes@fassi.se

FASSI SVERIGE AB
AVD. VÄNERSBORG
Stampgatan 2
462 73 Vänersborg

ÖPPETTIDER
7 – 16

E-POST
johannes@fassi.se

VÄXEL
0771-71 30 30

AFFÄRSVILLKOR

FASSI Sverige AB är medlemmar i Lastfordonsgruppen, LFG,
och rättar oss efter deras villkor.
Vi hänvisar alltid till deras villkor LFG10 i alla affärer.
acrobat_red

Läs mer om LGF